Jak vybrat pouzdro na mobilní telefon?

Zadní kryt na mobilní telefon

Mobilní telefony dnes umí stále víc, paradoxně jsou ale o to křehčí. Abyste se vyvarovali popraskaným sklíčkům a oprýskaným rohům, vybavte se důkladnou ochranou: folií či sklíčkem na displej a pouzdrem na tělo telefonu.

  • Regina, redaktorka Heureka.cz
  • Doba čtení: 5 min

Druhy pouzder

Zadní kryty

Zadní kryty jsou klasická pouzdra, která chrání boky a zadní část telefonu. Najdete rozličné typy - některé kopírují tvar telefonu a brání především zašpinění a poškrábání, jiné mají vysoké okraje, takže částečně poskytují ochranu displeji tím, že vytváří nepatrný prostor mezi ním a plochou, na které je položený. V nabídce je nepřeberné množství motivů barev a materiálů, které mají každý své specifické vlastnosti.

Zobrazit více

Zadní gelové kryty ze silikonu a gumy se snadno nasazují a nabízí nepřeberné množství designu a barev. Čirá pouzdra sice dají vyniknout designu telefonu, ale dříve či později zežloutnou.

Dřevěné zadní kryty působí elegantně a nadčasově. Často jsou kombinované s dalším materiálem, díky kterému drží telefon pevně a bezpečně.

Flipová pouzdra

Flipové pouzdro typu kniha kryje hrany a zadní část telefonu, před poškozením však chrání také displej - to však pouze v uzavřené poloze, je proto vhodné pořídit fólii nebo sklíčko i k tomuto typu pouzdra. Pokročilejší a dražší modely flipových pouzder mohou mít funkci promítání upozornění na přední krycí části, takže uvidíte, kdo vám volá, nebo oznámení o příchozích zprávách.

Univerzální pouzdra

Univerzální pouzdra poslouží na jakýkoliv typ telefonu, který odpovídá jeho rozměrům - nemusíte u něj řešit výřezy na tlačítka a konektory. Zpravidla je však nutné celý telefon z pouzdra vyndat pokud s ním chcete manipulovat. Najdete i speciální vodotěsné obaly, které umožní ovládat displej skrze tento obal a disponují šňůrkou na krk.

Sportovní pouzdra

Sportovní pouzdra mají speciální popruh pro uchycení kolem paže, kde telefon nepřekáží při pohybu. Vybírat ale můžete i mezi pouzdry typu ledvinek, které si můžete připnout kolem pasu. Zpravidla jde o univerzální pouzdra, kde si musíte dát pozor pouze na jeho vnitřní rozměry, aby se do něj váš telefon vešel.

Podle čeho vybírat

Stojánek

Většina flipových obalů po ohnutí slouží jako stojánek, což využijete při sledování videí, nebo při vaření podle online receptu.

Nabíjení

Trendem dnešní doby se stávají nabíjecí pouzdra, která po vložení telefonu a stisknutí tlačítka na krytu začnou váš přístroj nabíjet a slouží tak jako powerbanka.

Úložný prostor

Mnoho typů především flipových obalů nabízí úložný prostor navíc – kapsu pro platební karty, cestovní průkazky či nákupní seznamy.

Flipové pouzdro na mobilní telefon s přihrádkou na karty

Ochrana displeje

Sklíčko

Tvrzené sklo je dnes automatickou součástí vybavení vašeho telefonu. Jeho aplikace je jednodušší a přesnější než u ochranné fólie. Ochranné sklo navíc ubrání váš displej i v případě pádu - sklíčko dostane zabrat, ale obrazovka zůstane nepoškozená. Vyhnětě se nesprávné aplikaci s naším článkem o tom, jak nalepit ochranné sklo na mobil.

Fólie

Ochranná fólie zabrání poškrábání displeje, při pádu však nezabrání jeho prasknutí. Fólie se dnes vyrábí na míru každému telefonu. Při nalepování fólie buďte pečliví, ať se vyvarujete nepříjemným vzduchovým bublinkám a prachu, který pod fólií uvízne.

Kryty podle značky telefonu

Při výběru pouzdra dbejte na jeho kompatibilitu s vaším telefonem. Aby kryt sloužil dobře, musí mít přesné výřezy na konektory a tlačítka pro daný model telefonu od daného výrobce.


Užitečné články

QI nabíjení Nejlepší outdoorové telefony Nejvýkonnější mobilní telefony na hry