Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Pouzdra na mobilní telefony

Jak vybrat pouzdro na mobilní telefon?

 
Chraňte svůj mobil stylově.
 
 
 
 
Vývoj mobilních telefonů jde stále kupředu. Dnes žijeme v době chytrých telefonů s velkými dotykovými displeji. A právě ty je potřeba chránit před poškrábáním, či dokonce rozbitím. Takový pavouk na skle není nic příjemného ani estetického. Díky pouzdru na mobil prodloužíte vašemu telefonu životnost a zachováte mu hezký vzhled.
 

 

7 druhů ochrany mobilních telefonů

1. Ochranné fólie a tvrzená skla

Patří mezi základní ochranu vašeho telefonu. Ochrání ovšem pouze přední dotykovou část.
 
 
 
 

2. Klasická pouzdra

Do těchto pouzder zasunete telefon shora a váš přístroj je tak plně chráněn při pádu ze všech stran, kromě té horní. Před použitím telefonu či jeho nabíjením ho musíte z obalu vyjmout. Můžete se setkat s pouzdry koženými, koženkovými i z umělého semiše. 

 
 
Mezi tyto obaly se řadí také pouzdra na opasek. Díky připnutí k boku budete mít telefon vždy po ruce. Vybrat si můžete ze dvou polohových variant – horizontální nebo vertikální.
 
Tip: Doporučujeme volit pouzdro horizontální, tedy naležato, protože to vertikální by vám mohlo vadit třeba při sezení. Zavírání se vyrábí ve verzích na suchý zip či magnet. Suchý zip se vám bude pohodlněji a rychleji zapínat, zato je hlučnější při otevírání. Magnet nemusíte nahmatat na první pokus, ale otevře se tišeji.
 
 
 

3. Zadní pevné kryty

Tyto kryty se přicvaknou na zadní část telefonu. Bývají vyrobeny z tvrdého plastu. Dobře ochrání přístroj při pádu i proti poškrábání zezadu a z boků. Tyto kryty tolik nepřidávají na velikosti telefonu a před použitím nemusíte telefon vytahovat z pouzdra ven. Mají v sobě příslušné praktické otvory na nabíjení a sluchátka. Přední displej však chráněn není, a i když kryt v zacvakávání lehce přesahuje přes displej, doporučujeme ho přelepit alespoň fólií, v ideálním případě tvrzeným sklem. 
 
Nevýhodou pouzder je, že při pádu mohou prasknout. V tu chvíli musíte pořizovat zcela nový. Mezi kryt a mobil se také můžou dostat nepatrné částice prachu a nečistot, protože k telefonu tak nepřilne jako kryt gelový. Čas od času proto doporučujeme kryt odklopit a vyčistit. 
 
Tyto kryty nabízejí přidanou hodnotu hlavně v designu. Nabídka je opravdu široká, od jednobarevných po pestrobarevné s různými motivy či povrchovými aplikacemi. Váš telefon může mít rázem ouška či se blýskat flitry. Mezi těmito kryty najdete i poslední dobou oblíbené zrcadlové kryty.
 
 
 

4. Zadní gelové kryty

Tzv. silikony, které však nejsou vyrobeny ze silikonu, ale z TPU, ze směsi TPU a PVC nebo z gumy. Výborně ochrání váš přístroj při pádu i proti poškrábání zezadu a z boků. Stejně jako u zadních pevných krytů lehce přesahují přes displej, ale pro stoprocentní ochranu opět doporučujeme kombinaci s fólií či tvrzeným sklem. 
 
Pokud jste si vybrali telefon, který se vám designově líbí, a vy na něm nechcete nic měnit, můžete si vybrat obal průhledný a mobil v něm bude vypadat stále stejně. Další výhodou je přilnavost krytu k telefonu – jen tak vám z něj nevyklouzne. Také v ruce drží lépe a neklouže vám z ruky na zem. A když už vyklouzne, máte jistotu, že kryt se nerozbije. Telefonu moc nepřidává na velikosti, a tak se vám pohodlně vejde do kapsy. Na trhu jsou dnes k dostání dokonce ultra slim gelová pouzdra. Ta jsou vyrobena z velice tenkého TPU o síle 0,3–0,5 mm. 
 
Nevýhodou „silikonů“ je, že se po čase špiní. U transparentních krytů dochází také ke žloutnutí. Po nějaké době je tedy potřeba kryt vyměnit za nový.
 
 
 

5. Flipové obaly

Jedná se o dnes velice populární pouzdra efektního vzhledu, která dobře chrání mobil ze všech stran a ve všech situacích. Tato pouzdra jsou odklopná – otevírají se jako knížka.
 
Odklopenou část lze ohnout naspod, čímž se trochu ztěžuje držení a používání telefonu a také hrozí vyklouznutí, či do strany. Mobil je v pouzdře uchycen plastovými držáky, které při častém vyndávání a zandávání mohou prasknout, nebo měkkými pružnými držáky, jež vydrží mnohem více a telefon se do nich lépe umisťuje a lépe se vyndává. 
 
Tato pouzdra vás mohou nadchnout přidanou hodnotou ve formě okénka, kdy i v zavřeném stavu vidíte zmenšenou část vašeho displeje, a víte tak o každém příchozím hovoru, zprávě či kolik je hodin. 
 
 
 

6. Pouzdra 2v1

Patří k nejnovějším typům obalů. Jde o obdobu knížkového obalu, jen tělo telefonu drží silikonové pouzdro. Je tak vhodné pro všechny, kteří požadují dokonalou ochranu v efektním vzhledu flipového pouzdra. Díky silikonu pouzdro k telefonu perfektně přilne. 
 
 
 

7. Sportovní pouzdra

Jestli rádi sportujete, tenhle typ pouzdra je ideální volbou pro váš telefon. Telefon jednoduše vsunete do pouzdra, které je ze zadní strany z neoprenu a z přední strany je opatřeno průhlednou fólií, skrze niž můžete telefon ovládat a sledovat třeba právě spuštěnou sportovní aplikaci, která vám ukazuje, kolik kalorií jste právě spálili. I pro sluchátka tu najdete speciální otvor, jenž umožní jejich snadné připojení. Připnete si ho na ruku většinou pomocí suchého zipu, který zakončuje nastavitelný řemínek dle tloušťky vaší paže.
 
Tato pouzdra najdou využití také u jiných druhů sportů. Některá se vyrábějí i voděodolná s úchytem na řídítka kola. Nic vám pak nebrání vyjet do terénu i v nepříznivém počasí a sledovat počet najetých kilometrů i vaši předem naplánovanou trasu.
 
 
 
Setkat se však můžeme i s extrémně odolnými pouzdry, které kombinují vlastnosti výše uvedených, přičemž nijak nebrání užívání telefonu. Váš přístroj tak je velmi dobře chráněn například před prachem, deštěm i při případném pádu, ovšem je třeba vzít v potaz, že ani takové pouzdro nemusí být zcela vodotěsné, ale pouze voděodolné.  
 
 
 

Speciální funkce ochranných obalů

 

            
 
• Většina flipových obalů po správném ohnutí slouží jako stojánek. Není tak problém pustit si před spaním film a telefon prakticky položit na noční stolek, kde sám drží, přirozeně nakloněný pro příjemnou podívanou.
 
• Trendem dnešní doby se stávají nabíjecí pouzdra. Tato pouzdra mohou být jak flipová, gelová, tak plastová. Po vložení telefonu do tohoto krytu a po stisknutí tlačítka na pouzdře se přístroj začne nabíjet. Po vybití baterie v pouzdře ji jednoduše dobijete pomocí micro USB kabelu. Den i více dnů na cestách tak zvládnete bez zbytečného tahání kabelu a hledání zásuvky.
 
• Mnoho typů knížkových obalů ve svém zpevněném krytu nabízí prostor navíc – úložnou kapsu, která je skvěle využitelná pro platební karty či nákupní seznamy.
 
       
 

Rada na závěr:

Ať už si vyberete jakýkoli typ pouzdra, dejte pozor na jeho kompatibilitu s vaším mobilním telefonem. Vybírejte obal vždy podle výrobce a modelu vašeho telefonu. Existují i univerzální pouzdra a kryty, které můžete sehnat za nižší pořizovací náklady, ty však nemusí dokonale přilnout, a hrozí tak vyklouznutí z obalu či zanášení špíny.
 
Pokud se nedokážete rozhodnout pro pouhý jeden obal na mobilní telefon, vyberte si jich víc. Každý totiž může sloužit jinému účelu. Jeden do práce, druhý na sport. A tak bude váš smartphone chráněn při každé příležitosti.
 
Porovnat pouzdra na mobilní telefony